Kremlini akuzon një ukrainas për vrasjen e komandantit të nëndetëses ruse

Sergei Denisenko është akuzuar për “vrasjen me paramendim” të Stanislav Rzhitsky dhe trafik të paligjshëm të armëve, tha sot Komiteti Hetues Rus.

Denisenko, një shtetas ukrainas, u arrestua në fillim të kësaj jave në lidhje me vrasjen e Rzhitsky, një ish-komandant nëndetësesh në flotën ruse të Detit të Zi.

Rzhitsky u vra herët të hënën ndërsa po vraponte në mëngjes nëpër një park në Krasnodar.

Komiteti Hetues i Rusisë më parë postoi një video që tregonte të dyshuarin, të cilin ata e kanë quajtur tani si Denisenko, duke kaluar nëpër skenën e vrasjes.

@cnn Russian submarine commander Stanislav Rzhitsky was shot to death while jogging in the southern Russian city of Krasnodar. He may have been targeted by an assailant tracking him on the popular running app Strava, according to Russian media. CNN cannot independently confirm the authenticity of the Strava profile, but it includes many photographs of him. Russia’s Investigative Committee said on Telegram a man has been detained in connection with Rzhitsky’s killing. #cnn #news #russia #ukraine #commander #submarine #stanislavrzhitsky #strava #jogging ♬ original sound – CNN

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts