Kremlini reagon ashpër pas miratimit të ndihmës për Kievin, Peskov: Do të vriten edhe më shumë ukrainas!

kremlini reagon ashper pas miratimit te ndihmes per kievin peskov do te vriten edhe me shume ukrainas
kremlini reagon ashper pas miratimit te ndihmes per kievin peskov do te vriten edhe me shume ukrainas

Miratimi i Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së të shtunën për një paketë ndihme prej 61 miliardë dollarësh të vonuar për Ukrainën do të vrasë edhe më shumë ukrainas, tha Kremlini.

“Vendimi për të ofruar ndihmë për Ukrainën ishte i pritshëm dhe i parashikueshëm”, tha zëdhënësi presidencial i Rusisë Dmitry Peskov, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve TASS.

“Ndihma do të pasurojë më tej Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe do të shkatërrojë Ukrainën edhe më shumë, duke vrarë edhe më shumë ukrainas për shkak të regjimit të Kievit,” shtoi ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts