Kremlini ‘shpall’ liderin më aktiv kundër saj

13:57 24/03/2022

Kremlini deklaroi këtë të enjte se Kryeministri britanik Boris Johnson është lideri më aktiv anti-rus dhe tha se qasja e Londrës do të çonte në një rrugë pa krye.

“Sa i përket zotit Johnson, ne e shohim atë si pjesëmarrësin më aktiv në garën për të qenë antirus“, citoi agjencia e lajmeve RIA të thoshte zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov.

“Kjo do të çojë në një qorrsokak të politikës së jashtme”, shtoi ai.

Më herët gjatë ditës së sotme, Britania e Madhe njoftoi sanksione ndaj 65 grupeve dhe individëve të tjerë, duke përfshirë një firmë private ushtarake dhe një bankë të madhe ruse./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *