Kremlini zgjeron rrethin, edhe Norvegjia përfundon në listën e zezë të Moskës

Zgjerohet lista e zezë e Kremlinit. Moska ka shtuar në rrethin e saj armiqësor dhe Norvegjinë.

Kjo është bërë e ditur nga qeveria e Moskës në një deklaratë ku saktësohet se vendimi është marrë në kuadër të zbatimit të urdhrit presidencial për të kundërvënë veprimet armiqësore të shteteve të huaja të miratuara në vitin 2021.

Që pas nisjes së luftës, Moska ka futur shumë shtete perëndimore në listën e zezë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts