Kreu i KQZ vendos për fletët e votimit/ Si do të votojnë shqiptarët më 25 prill

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka përzgjedhur fletët e votimit që do të përdoren në zgjedhjet e 25 prillit.

Komisioni Rregullator i KQZ

Sipas propozimit të shpërndarë nga KQZ, Ilirjan Celibashi ka vendosur që fletët të jenë me emrat e kandidatëve dhe jo me numra, siç ishte propozuar gjithashtu më herët.

Ndërsa fletat e votimit do të jetë e njëjtë në format, ajo do të jetë e ndryshme në madhësi për 12 qarqet për shkak të numrit të kandidatëve për deputetë.

beratdurreselbasanfiergjirokasterKorcekukeslezheshkodertiranavlore

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.