“Krijimi i një federate mund të sjellë një panoramë të re”, Agron Duka: Ata që kanë ego t’i dalin në ballë opozitës

krijimi i nje federate mund te sjelle nje panorame te re agron duka ata qe kane ego ti dalin ne balle opozites
krijimi i nje federate mund te sjelle nje panorame te re agron duka ata qe kane ego ti dalin ne balle opozites

Politikani Agron Duka tha në studion e News 24, se krijimi i një federate të opozitës mund të krijojë një panoramë të re.

“E tashmja nuk është e mirë. Siç e kemi parë, e copëzuar, pa një qëllim. Natyrisht as e ardhmja nuk mund të jetë shumë e mirë. Nëse krijojmë një konfederatë të opozitës ndoshta mund të kemi një panoramë tjetër, duke pasur parasysh edhe kohëzgjatjen e maxhorancës përfshirë korrupsionin. Kjo nuk mund të mjaftojë. Nuk rrëzohet qeveria nga zullumi i vetë. Ajo mund të riciklohet.

Ata që shohin veten, të kenë ego të jenë ballë të angazhohen dhe ndoshta edhe në të ardhmen mund të kemi një lider.  Lider i opozitës është Berisha që është i izoluar dhe Basha me atë pjesën e vogël, nuk mund të vijmë në pushtet në vitin 2025. Bardhi është mundur të çedojë nga personaliteti i vet, është gati të dalë në radhë të dytë pasi s’kanë asnjë perspektivë për të ardhur në pushtet. Mund të bëhen deputetë, por nuk vijnë në pushtet”, tha Duka.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts