Kristiano Ronaldo ndez aksin Torino-Mançester, ja ku ndodhet ylli portugez


Kristiano Ronaldo ka ndezur aksin Torino-Mançester me skuadrën e Sitit që kërkon me çdo kusht të firmosë sa më shpejt me sulmuesin portugez, ndonëse ka një problem që nuk është aspak i vogël:

061752558-6146077f-e972-4dea-875a-59e3dd59897a (1)

Juventusi kĂ«rkon  30 milionĂ« euro pĂ«r kartonin e tij, por ndoshta mund tĂ« kĂ«naqej edhe me 25, pĂ«r tĂ« mos pasur njĂ« minusvalencĂ« nĂ« bilancin ekonomik nĂ« rast se e lĂ«nĂ« tĂ« largohet me parametĂ«r zero.

NdĂ«rsa Juventus dhe Siti, tĂ« ndĂ«rmjetĂ«suar nga menaxheri Jorge Mendesh, diskutojnĂ« tĂ« ardhmen e tij, mediat italiane raportojnĂ« se Kristiano Ronaldo Ă«shtĂ« duke u stĂ«rvitur rregullisht nĂ« qendrĂ«n “Continassa”. Ylli portugez Ă«shtĂ« nĂ« pritje tĂ« zhvillimeve tĂ« fundit nga merkato,  ekziston mundĂ«si qĂ« nĂ« orĂ«t e ardhshme, CR7 tĂ« pĂ«rshĂ«ndetet me shokĂ«t e skuadrĂ«s nĂ« qendrĂ«n stĂ«rvitore dhe tĂ« fluturojĂ« drejt Mançesterit pĂ«r tĂ« nisur njĂ« aventurĂ« tĂ« re.

Ndërkohë që gazetari italian, Fabricio Romano shkruan se është e konfirmuar që Ronaldo u ka thënë drejtuesve të Juventusit që ta shesin. Teksa këtë gjë ai ua ka komunikuar edhe shokëven të skuadrës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.