Kritiku i Kremlinit, Navalny deklaron se po përballet me akuza të reja penale

kritiku i kremlinit navalny deklaron se po perballet me akuza te reja penale
kritiku i kremlinit navalny deklaron se po perballet me akuza te reja penale

21:47 31/05/2022

Kritiku i Kremlinit, i cili ndodhet prapa hekurave, Alexei Navalny ka deklaruar se është akuzuar për një çështje të re penale dhe përballet me deri në 15 vjet burg nëse shpallet fajtor.

Komentet e Navalnyt u postuan në mediat sociale, ku thotë se ai është akuzuar për krijimin e një organizate ekstremiste dhe nxitje të urrejtjes ndaj autoriteteve. Akuza e fundit vjen pas një dënimi me 9 vjet burg që ai mori në Mars të këtij viti për mashtrim dhe përbuzje të gjykatës.

Navalny ka argumentuar vazhdimisht se akuzat e Rusisë kundër tij janë të nxitura politikisht./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts