Kriza e karburantit/ Johnson: Ndërprerja do të vazhdojë deri për Krishtlindje, zgjidhja e shpejtë është lejimi i imigrimit të pakontrolluar, por është gabim

I intervistuar në ditën e parë të konferencës konservatore , kryeministri britanik Boris Johnson ka folur mbi krizën e karburantit në MB.

Ai  pranoi se ndërprerja e disa furnizimeve mund të vazhdojë deri në Krishtlindje, por tha se zgjidhja e vetme afatshkurtër ishte rifillimi i imigrimit të pakontrolluar, gjë që do të ishte e gabuar.

Ai gjithashtu refuzoi të përjashtojë plotësisht rritjen e mëtejshme të taksave, duke thënë se nuk do t’i rrisë ato më tej nëse mund ta shmang atë.

I pyetur në lidhje me paralajmërimet për therjen dhe djegien e afërt të deri në 120,000 derra mes mungesave të mëdha të punës në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar ai tha: Unë urrej t’ju tregoj, Andrew, por kam frikë se industria jonë e përpunimit të ushqimit përfshin vrasjen e shumë kafshëve, ky është realiteti. Shikuesit tuaj duhet ta kuptojnë këtë. Kjo është vetëm ajo që ndodh. ”

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.