Kriza në Ukrainë/ Pentagoni: Mbështetja në heshtje e Pekinit për Moskën, thellësisht shqetësuese

kriza ne ukraine pentagoni mbeshtetja ne heshtje e pekinit per mosken thellesisht shqetesuese
kriza ne ukraine pentagoni mbeshtetja ne heshtje e pekinit per mosken thellesisht shqetesuese

Mbështetja e heshtur e Pekinit për Moskën lidhur me Ukrainën është më destabilizuese për situatën e sigurisë në Europë”, kështu është shprehur zëdhënësi i Pentagonit, John Kirby në një konferencë shtypi.

Ndërsa e cilëson mosreagimin, si një mbështetje në heshtje për Moskën, Pentagoni theksoi se kjo është jashtëzakonisht shqetësuese, pasi perëndimorët janë të frikësuar nga një sulm ushtarak i Rusisë në Ukrainë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts