Kriza në Ukrainë, Rusia dëbon zëvendësambasadorin e SHBA

Bart Gorman, diplomati i dytë më i rëndësishëm amerikan në Moskë, është dëbuar nga qeveria Ruse.

“Rusia ka dëbuar Bart Gorman, Zëvendës Shef i Misionit në Rusi (DCM). Gorman ishte zyrtari i dytë më i rëndësishëm në Ambasadën e SHBA në Moskë,” tha Jason Rebholtz , një zëdhënës i misionit diplomatik të SHBA.

Ambasada Amerikane e ka cilësuar absurd dëbimin e Gorman pasi qëndrimi i tij në vend ende nuk i ka kaluar tri vite.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.