Kriza Rusi-Ukrainë, SHBA dërgon në Poloni 2500 ushtarë

kriza rusi ukraine shba dergon ne poloni 2500 ushtare
kriza rusi ukraine shba dergon ne poloni 2500 ushtare

Ndërsa tensionet mes Ukrainës dhe Rusisë janë në rritje, Polonisë do t’i bashkohen 2,500 trupa të tjerë ushtarakë si pjesë e transferimit të ushtarëve në Europën Lindore.

Trupat do të dërgohen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Vendosja e përforcimeve u njoftua nga kreu i zyrës polake të Sigurisë Kombëtare, Pawel Soloch.

‘SHBA ka deklaruar transferimin e më shumë se 8,000- 8500 ushtarëve’, ka thënë Soloch.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts