Kryebashkiaku i Kharkiv: Rusia po bombardon intensivisht rajonin tonë

Kryebashkiaku i Kharkiv, ka deklaruar se Rusia po bombardon intensivisht qytetin e dytë më të madh të Ukrainës.

Ihor Terekhov, në një fjalim televiziv ka thënë se shpërthime të mëdha po ndodhin në zonë, shkruan The Guardian.

Më tej shtoi se në qytetin verilindor mbetën rreth 1 milionë njerëz, ndërsa rreth 30 % e popullsisë , kryesisht gra, fëmijë dhe të moshuar janë evakuuar.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.