Kryebashkiaku i Melitopolit u rrëmbye nga forcat ruse, Zelensky telefonon kryeministrin e Izraelit, kërkon ndihmë për lirimin e tij: Të ndalojmë represionet kundër civilëve

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskiy , foli me Naftali Bennett , kryeministrin izraelit, për marrjen e ndihmës për të siguruar lirimin e Ivan Fedorov , kryebashkiaku i Melitopolit , i cili u kap rob nga forcat ruse të premten.

Lajmin e ka bere te ditur me nje postim ne Twitter.

Gt

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com