Kryebashkiaku taleban i Kabulit nxjerr urdhrin: Gratë dhe vajzat që punojnë të qëndrojnë në shtëpi, vetëm nëse..

AFGANISTAN

Kryebashkiaku i ri taleban i Kabulit i ka bërë thirrje të gjitha grave e vajzave që punojnë të qëndrojnë në shtëpi.

Sipas Hamdullah Noman, gratë e vajzat për një kohë të caktuar duhet të qëndrojnë në shtëpi.

Ky urdhër ka vetëm një përjashtim, në rast se puna e këtyre punonjësve nuk zëvendësohet dot nga burra.
Talebanët janë të vendosur për të kufizuar ekstremisht gratë deri në daljen e tyre në publik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *