Kryefaqja e Facebook-ut shfaq probleme për përdoruesit në mbarë botën. Çfarë po ndodh në llogaritë tona?

Përdoruesit e Facebook-ut kanë raportuar probleme në përdorimin e rrjetit këtë mëngjes pasi kryefaqja e tyre nuk ka shfaqur postime të rregullta.

Problemet filluan të shfaqen në Down Detector, një faqe interneti që përdoret për të raportuar ndërprerjet, rreth orës 6:30 të mëngjesit.
20% e përdoruesve kanë raportuar probleme me aplikacionin, 73% me furnizimin dhe 7% me faqen e internetit në përgjithësi. Në Twitter, duket se të gjithë përdoruesit po hasin të njëjtin problem, kryefaqja e Facebook-ut nuk tregon postime nga miqtë apo faqet që ndjekin, por tregon faqet e të famshmëve dhe se çfarë kanë postuar të tjerët në kohështrirjen e tyre.

Një përdorues shkroi: “Facebook-u është prishur apo çfarë???? Kryefaqja ime shfaq vetëm postime të parëndësishme për mua, postime që njerëz të rastësishëm, të panjohur po postojnë në faqet e të famshmëve.”. A është hakuar Facebook-u?

Facebook-u nuk ka konfirmuar zyrtarisht ndonjë ndërprerje ose problem me faqen e internetit dhe nuk ka asnjë të dhënë që provon se Facebook-u është hakuar. Sipas raportimeve në Twitter, problemi po shfaqet te të gjithë përdoruesit në mbarë botën.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *