Kryeministri Bennett citon studimin izraelit: Doza e katërt e vaksinës kundër COVID-19, pesëfishon antitrupat

‘Doza e katërt e vaksinës pesëfishon antitrupat rreth një javë pas administrimit të vaksinës’, kështu është shprehur kryeministri i Izrealit Naftali Bennet, ndërsa ka cituar një studim të realizuar së fundmi.

Në një komunikim nga qendra Mjekësore Sheba, Bennett tha se pas dhënies së dozës së katërt është vënë re një shkallë më e lartë sigurie kundër këtij virusi.

‘Një javë pas administrimit të dozës së katërt kundër COVID, ne kemi parë një rritje pesëfish të numrit të antitrupave tek personat e vaksinuar’, ka thënë ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.