Kryeministri britanik vaksinohet plotësisht ndaj COVID-19, merr edhe dozën e dytë të AstraZeneca

BRITANI E MADHE

Kryeministri britanik, Boris Johnson është vaksinuar plotësisht ndaj COVD-19. Ai ka marrë edhe dozën e dytë të vaksinës AstraZeneca.

Johnson u infektua vitin e kaluar nga COVID-19, madje duke u shtruar edhe në spital.

Tashmë ai është i mbrojtur ndaj virusit teksa u ka bërë thirrje gjithë britanikëve që kur të vijë radha e tyre për të marrë dozën e vaksinës, ta bëjnë atë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *