Kryeministri francez pozitiv me COVID-19, ja si paraqitet gjendja e tij

FRANCE
Kryeministri i Francës Jean Castex është infektuar me Covid-19 njoftoi mbrëmjen e së hënës pallati Matignon. Sipas zyrës së kryeministrit ai është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka vetëm disa simptoma të lehta.

Ata thanë se “orari i tij do të rregullohet në mënyrë që ai të vazhdojë aktivitetet e tij të izolimit” gjatë dhjetë ditëve të ardhshme.

Kryeministri mësoi të hënën pasdite, pas kthimit nga Belgjika ku u takua me homologun Alexander De Cro, se një nga vajzat e tij, 11 vjeçe, kishte rezultuar pozitive me koronavirus.

“Ai menjëherë bëri një test PCR, i cili doli pozitiv”, shtoi Matignon.

Kujtojmë që kreu i qeverisë franceze mori dy doza të vaksinës në pranverë dhe nuk ka qenë kurrë pozitiv që atëherë, megjithëse ka qenë në kontakt me pacientët me Covid-19.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.