Kryeministri i Holandës dhe i Luksemburgut vizitë në Kosovë, priten nga Kurti në qeveri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka pritur në qeveri kryeministrin e Holandës Mark Rutte dhe homologun nga Luksemburgu Xavier Battel. Duke u uruar mirëseardhje në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, kryeministri Kurti i falënderoi për vizitën e tyre në Republikën e Kosovës. Pas kësaj dy kryeministrat janë takuar me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts