Kryeministri i Izraelit bisedë telefonike me Putin: Ofron ndërmjetësim për t’i dhënë fund armiqësisë me Ukrainën

Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, ka zhvilluar këtë të dielë një bisedë telefoninë me presidentit rus, Vladimir Putin.

Biseda është fokusuar te situata midis Rusisë dhe Ukrainës.

Ndërkohë nëpërmjet një deklarate, Kremlini bëri me dije se Izraeli ka ofruar ndërmjetësim për t’i dhënë fund armiqësisë.

Prime

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *