Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, pozitiv me koronavirus

Kryeministri pakistanez Imran Khan ka rezultuar pozitiv në koronavirusin e ri (COVID-19)..

Këshilltari Shëndetësor i Kryeministrit, Dr. Faysal Sultan, njoftoi në llogarinë e tij në Twitter se testi tregoi që Khan ishte pozitiv me COVID-19.

Ai theksoi se Kryeministri i Pakistanit është në karantinë në shtëpinë e tij.

Më 18 mars, kryeministri Khan mori vaksinën kundër COVID-19 të kompanisë Sinopharm.

Sipas portalit Worldometer, deri më tani në Pakistan janë regjistruar 623.135 raste të infektimit me koronavirus, 13.799 vdekje në lidhje me COVID-19 dhe 579.760 të shëruar

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *