Kryeministri i quajti gjyaktësit e prokurorët “të korruptuar”, Këshilli Prokurorial i kërkon Kurtit të ndalë “shantazhet”

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) i ka dënuar ashpër të shtunën deklaratat e kryeministrit Albin Kurti për prokurorët dhe gjykatësit “e korruptuar të elitës së vjetër”, pas arrestimit të dy zyrtarëve të Ministrisë së Industrisë nën dyshimin për keqpërdorim me rezervat shtetërore më 18 gusht. Duke folur të premten vonë pas bastisjeve dhe arrestimeve, Kurti […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts