Kryeministri italian: Strategjia është të vaksinohemi dhe të respektojmë rregullat antiCOVID-19

Strategjia është vaksinimi, që ka përmirësuar ndjeshëm situatën, si edhe respektimi i rregullave antiCOVID-19, tha sot kryeministri italian Mario Draghi.

“Protokollet, distancimi, maskat janë ato që kemi mësuar të bëjmë në këtë vit e gjysmë, me mësime të ashpra dhe të tmerrshme, që shpresojmë t’i harrojmë”, shtoi ai.

Deklaratat e Draghi-t vijnë në kuadër të samitit të Afrikës në Paris, ndërsa ai iu përgjigj pyetjes në lidhje me masat për frenimin e COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.