Kryeministri kroat: Kemi pranuar mbi 2000 refugjatë ukrainas, koha për të treguar solidaritet dhe ne do ta bëjmë

Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç ka njoftuar se deri më tani vendi ka pritur rreth 2000 refugjatë ukrainas të cilët janë larguar nga vendi për shkak të agresioni rus.

Ai gjithashtu u shpreh se vendi ka ofruar dhe do të ofrojë mbështetje për qytetarët ukrainas.

“I gjithë sistemi i krijuar nga qeveria për pritjen e refugjatëve ukrainas është gati” , ka thënë ai, ndërsa shtoi: “Është koha për të treguar solidaritet dhe ne do ta bëjmë këtë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.