Kryeministri Kurti: Ata që për dështimet e tyre kërkojnë llogari nga ne, të shohin vetën në pasqyrë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi se ata që kërkojnë llogari për dështimet e tyre, duhet të bëjnë një bilanc para pasqyrës.

Duke bërë një bilanc të situatës së këtij viti, Kurti tha se nuk harron arsyen e rrugëtimit të tij.

“Po përfundon një vit i sfidushëm, pandemia ka rënduar mbi supet e secilit prej nesh e derisa mbyllim këtë vit me shumë arritje në shumë sektor, kujtojmë se për shumë qytetarë që me dekada janë harruar nga politika jeta mbetet ende e vështirë. Prandaj, nuk harrojmë arsyen përse jemi këtu, nuk harrojmë arsyen e rrugëtimit, për të hapur një dekade të re të qeverisjes. Nëse punojmë me dije e me qëllime të mira nuk ka sukses që nuk e arrijmë”, ka pohuar Kurti në mbledhjen e Qeverisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *