Kryeministri Kurti: Betimi i kryetarëve të rinj në veri, të enjten në ndërtesat publike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të mbajur të mërkurën më 24 maj, ka bërë të ditur se kryetarët e rinj të tri komunave të banuara me shumicë serbe, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviç, do të betohen të enjten. “Nesër në ndërtesa publike në këto komuna do të mbahen seanca konstituive dhe […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts