Kryeministri Kurti takon sot liderin e LDK-së, Lumir Abdixhiku

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të takohet sot me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Takimi i Kurtit me Abdixhikun do tĂ« mbahet nĂ« orĂ«n 11:00 KĂ«shtu i kanĂ« thĂ«nĂ« Telegrafit burimet brenda QeverisĂ« sĂ« KosovĂ«s dhe brenda kĂ«tyre dy partive politike. DitĂ« mĂ« parĂ«, Kurti i kishte dĂ«rguar nga njĂ« letĂ«r liderĂ«ve tĂ« partive parlamentare pĂ«r t’u takuar dhe koordinuar pĂ«r çështjet politike.

Kurti vazhdimisht kishte deklaruar se për çështjet me interes kombëtar, përfshirë dialogun, do të konsultohet dhe do të kërkojë bashkëpunim me partitë dhe liderët opozitarë. Albin Kurti një ditë më parë takoi liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ky i fundit i kërkoi Kurtit përfshirjen më të madhe të SHBA-ve në dialogun me Serbinë.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *