Kryeministri merr Dozën e Dytë të Vaksinës Anti-Covid Drejtpërdrejt në TV

kryeministri merr dozen e dyte

Kryeministri Edi Rama dhe drejtoresha e Spitalit të Sëmundjeve Infektive Najada Çomo morën këtë të Martë injeksionin e dytë të vaksinës anti-kovide Pfizer.

“Air Albania Stadium – Cikli i dytë i vaksinimit për mjekët dhe infermierët e linjës së parë. Cikli i parë fillon për mbi 1000 të tjerë me doza të reja, ndërsa sipas kontratës me Pfizer, vaksinimi pritet të fillojë brenda shkurtit për mijëra të tjerë staf mjekësor. Nuk ka kohë për pushim “, deklaroi Rama.

Ata ishin njerëzit e parë në Shqipëri, së bashku me mjekun Pellumb Pipero, që u vaksinuan në 11 Janar 2021, kur mbërritën në Shqipëri dozat e para të vaksinës anti-Covid – të dhuruara nga një Vend i BE, emri i të cilit nuk është zbuluar ende.

Doktor Pipero nuk do të marrë dozën e dytë sot sepse ai ishte infektuar me koronavirus vetëm disa ditë pasi kishte marrë dozën e parë të vaksinës. Ndërkohë, para se të fillonte procedurën, Rama u pyet nga infermierët nëse kishte ndonjë shqetësim apo efekt negativ nga vaksina e parë dhe ai u përgjigj ‘zero’.

Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.