Kryeministri në detyrë i Kosovës kundër Vjosa Osmanit: Presidenti duhet të jetë jo politik, LDK nuk do e votojë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti ka dalë kundër Vjosa Osmanit për Presidente të re të Kosovës.

Hoti thotë se LDK s’ka për të votuar asnjë president pasi është parti opozitare.
Sipas tij, Presidenti i vendit duhet të jetë jo politik.

“Ne nuk votojmë asnjë president ne jemi parti opozitare. I takon shumicës të bëjë konsultime për ta zgjedhur presidentin. Presidenti i vendit duhet të jetë jo politik”, tha Hoti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.