Kryeministri Rama mbërrin në Bruksel, merr pjesë në samitin e NATO-s për luftën në Ukrainë! Momenti kur realizohet foto zyrtare


Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në samitin e NATO-s në Bruksel. Kreu i qeverisë ka ndarë momentin e mbërritjes në samit dhe shkrepjen e fotos zyrtare me krerët e vendeve anëtare të NATO-s.

Rama njoftoi pak ditë më parë se do të merrte pjesë në samit në një mbledhje të jashtëzakonshme të thirrur për herë të parë jashtë rendit të ditës për shkak të situatës së krijuar në Ukrainë, ku lufta po bëhet gati të futet në muajin e dytë të saj.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.