Kryenegociatori rus: Është shumë shpejt për një takim Putin-Zelenskyy

09:25 03/04/2022

Pas deklaratës së një negociatori ukrainas se mundësia për një takim direkt mes Presidentëve Putin dhe Zelenskyy është e afërt, ka reaguar edhe kryenegociatori rus, Vladimir Medinsky.

Në një reagim që ka bërë në rrjetin social Telegram, ai thotë se është shumë herë për një takim të tillë.

Draft-marrëveshja nuk është ende gati për të mundësuar një takim të nivelit të lartë”, tha Medinsky.

Ndërkohë, negociatori ukrainas Davyd Arakhamia tha mbrëmjen e të shtunës se bisedimet mes Rusisë dhe Ukrianës kanë bërë progres dhe mundësia që të ndodhë takim mes Putin dhe Zelenskyy është e afërt. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com