Kryengritja e Wagner në Rusi/ Liderët perëndimorë vihen në lëvizje, reagon Shtëpia e Bardhë: Biden, Macron dhe Scholz…

Pas ngjarjeve të sotme në Rusi, Përnderimi është vënë në lëvizje. Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden ka folur me liderët e Francës, Gjermanisë dhe Britanisë, ndërsa mercenarët rebelë rusë po lëviznin drejt Moskës pasi pushtuan qytetin jugor të Rostovit gjatë natës.

“Presidenti Biden foli sot me presidentin Emmanuel Macron të Francës, kancelarin Olaf Scholz të Gjermanisë dhe kryeministrin britanik Rishi Sunak , ku diskutuan situatën në Rusi. Ata gjithashtu pohuan mbështetjen e tyre të palëkundur për Ukrainën ”, thuhet në një deklaratë të Shtëpisë së Bardhë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts