Kryeparlamentari Konjufca vjen sot në Shqipëri, takohet me Metën dhe Bashën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca do të realizojë sot një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Gjatë qëndrimin në Tiranë, Konjufca mësohet se do të takojë krerët më të lartë institucionalë, presidentin Ilir Meta, kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi dhe kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha.

Njëherësh kjo është vizita e parë zyrtare jashtë vendit e Konjufca, në cilësi të kryetarit të Kuvendi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *