Kryeparlamentarja e Shqipërisë uron rizgjedhjen e Macron: Fitore e gjithë vendeve që aspirojnë integrimin në BE

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ka përshëndetur sot rizgjedhjen e Emmanuel Macron, President i Francës. Me anë të një mesazhi urimi, kryeparlamentarja e Shqipërisë thotë se kjo është një fitore jo vetëm e Francës, por e gjithë Evropës dhe e vendeve që aspirojnë për tu integruar në BE.

nikolla macron

Sipas Nikollës, kjo është një triumf i shpresave për progres e bashkëjetesë midis kombeve, racave, komuniteteve, besimeve fetare e qytetërimeve.

“Rizgjedhja e Emmanuel Macron President i Republikës Franceze, me një shumicë të qartë e bindëse votash, është një fitore e Francës, e Evropës dhe e te gjitha vendeve që aspirojnë integrimin evropian dhe evro-atlantik.

Është një triumf i shpresave për progres e bashkëjetesë midis kombeve, racave, komuniteteve, besimeve fetare e qytetërimeve.

Është fitore e të ardhmes, dëshirës dhe kontributit për paqe, kundër luftës, konflikteve, dhunës e ndarjeve.”, nënvizon Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *