Kryesia e PD vendos të mbledhë Këshillin Kombëtar, ja datat për fushatën dhe zgjedhjen e kreut të partisë

Kryesia e PD në mbledhjen e kësaj të enjte mbrëma, ka dalë me vendimin se do të mbledhë Këshillin Kombëtar më 20 qershor.

Sakaq, Kryesia e ka vendosur organizimin e procesit për zgjedhjen e kryetarit të PD, teksa fushata zgjedhore do të zhvillohet nga data 24 qershor deri në datën 27 korrik 2023.

Zgjedhjet për kryetar të PD do të zhvillohen në datë 29 korrik 2023, ndërsa njoftohet se Kuvendi i jashtëzakonshëm statutor zhvillohet brenda muajit shtator 2023.

Vendimi i sotëm vjen pas debateve të mbledhjes së disa ditëve më parë, kur anëtarët e Kryesisë të cilët votuan për mbajtjen e zgjedhjeve për kryetarin e ri të PD më 29 korrik, deklaruan se nuk ishte e domosdoshme mbledhja e Këshillit Kombëtar.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts