Kryetarët e 4 komunave me shumicë serbe marrin sot detyrën, vendet e Quint-it, thirrje për përmbajtje në veriun e Kosovës

Pesë vendet e Quint-it thanë se pas bojkotit nga një pjesë e konsiderueshme e komunitetit serb të zgjedhjeve të 23 prillit për katër kryetar komunash dhe dy asamble komunale, rezultatet nuk janë zgjidhje politike afatgjatë për këto komuna. Në një deklaratë të përbashkët, pesë vendet e Quint-it, ku përfshihen Shtetet e Bashkuara, Britania, Franca, Gjermania […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts