Kryetari bashkisë së Melitopolit njofton sulmin mbi forcat pushtuese ruse: Qindra të vrarë e të plagosur, bashkëpunëtorët tanë…

Kryetari i qytetit të pushtuar ukrainas të Melitopolit, Ivan Fedorov ka bërë me dije se Forcat e Armatosura të Ukrainës kanë goditur një objekt ushtarak rus në këtë qytet.

Sipas të dhënave paraprake, numri i ushtarëve trus të cilët kanë humbur jetën si pasojë e sulmit është 200, ndërkohë që raportohet për 300 ushtarë të plagosur.

“Bashkëpunëtorët e Melitopolit janë të frikësuar”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.