Kryetari në detyrë i Bashkisë së Himarës 3 orë në SPAK, ja arsyeja

kryetari ne detyre i bashkise se himares 3 ore ne spak ja arsyeja
kryetari ne detyre i bashkise se himares 3 ore ne spak ja arsyeja

Kryetari në detyrë i bashkisë së Himarës Jorgo Goro është marrë në pyetje për 3 orë në SPAK.

Gazetarja Klodiana Lala ka raportuar për BalkanWeb se pas daljes nga Prokuroria e Posaçme, Goro ka deklaruar se ka qenë në SPAK për të dhënë shpjegime.

Kujtojmë se Jorgo Goro është kryetar në detyrë i kësaj bashkie, pasi Fredi Beleri ndodhet në burg pasi u arrestua nën akuzën për shitblerje votash në zgjedhjet e 14 majit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts