Kthimi i eshtrave të Qazim Mulletit në Tiranë, Berisha: Një nga personalitetet më të shquara, akt i merituar dhe i drejtë

kthimi i eshtrave te qazim mulletit ne tirane berisha nje nga personalitetet me te shquara akt i merituar dhe i drejte
kthimi i eshtrave te qazim mulletit ne tirane berisha nje nga personalitetet me te shquara akt i merituar dhe i drejte

Ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur përmes një postimi në rrjetet sociale se kthimi i eshtrave të Qazim Mulletit në Tiranë është një akt i merituar.

Berisha shkroi se Mulleti është një pasardhës i një prej familjeve më të njohura të Tiranës, intelektual i njohur dhe atdhetar, i cili që në moshën e rinisë dhe në vazhdim mori pjesë dhe luajti rol aktiv në të gjitha ngjarjet e mëdha kombëtare.

Sipas tij kthimi i eshtrave të Qazim Mulletit në qytetin që i sherbeu me ndershmëri dhe përkushtim ishte një akt civil dhe i drejtë, por edhe njëlloj ngushëllimi dhe ndjese e merituar për familjarët e tij fisnik.

Postimi i plotë:

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts