“Ku do shohim futboll këtë sezon?!”- Reagon zv.kryeministri Braçe: Do na duhen 1 milion lekë. Kjo është çmenduri!


Zv.kryeministri Erion Braçe ka ngritur sot shqetësimin për të drejtat televizive të transmetimit të ndeshjeve të futbollit, të cilat sportadashësit duhet t’i paguajnë më shtrenjtë.

erion brace

Llafet deri më tani thonë se janë katër platforma të ndryshme që zotërojnë të drejtë televizive! Nëse është vërtet kështu, atëherë si do i shohim? Me katër dekodera? Me katër karta?”, pyet me ironi Braçe.

Do na duhen deri 1 milion lekë për të parë futboll”, shkruan Braçe, që e konsideron situatën si “çmenduri”.

brace 1

 POSTIMI I PLOTË

 Ku do shohim futboll kete sezon?

Sa shtrenjte do paguajme?

Te drejtat televizive nuk jane thjesht te tregtueshme!

Te drejtat televizive  jane edhe nje e mire publike!

Te tilla, kane nevoje ti nenshtrohen transparences, pertej tatimeve e taksave;

Askush nuk di te thote dhe askush nuk thote ne fakt se;

Ku do shohim serie a, la liga, premier league, bundesliga, champions league, conference league, 2k superliga?

Llafet deri tani thone se jane kater platforma te ndryshme qe zoterojne te drejtat televizive!

Nese eshte vertete keshtu, atehere si do i shohim?

Me kater dekodera? Me kater karta?

Sa do paguajme njehere?

Se nese kater platformat, futbollin e shesin bashke me paketat e tjera atehere,

Do na duhen deri 1 milion leke per te pare futboll!!

Kjo eshte cmenduri!

Duhet transparence per te drejtat televizive dhe mbi te gjitha per menyren teknike dhe cmimet qe do paguajme tani!!

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.