Ku po ndodhin luftimet

14:26 24/02/2022

Presidenti ukrainas Volodymr Zelensky thotë se forcat e armatosura të vendit të tij po zbrapsin sulmet në zonën e Donbas, në lindje të Ukrainës, ashtu sikurse edhe në zona të tjera të vendit. Nga ana tjetër, Rusia thotë se ka hasur pak rezistencë.

Ushtria ukrainase thotë se ka vrarë rreth 50 trupa ruse dhe ka goditur të 6 avionë ushtarakë. Megjithatë BBC shkruan se këto të dhëna nuk janë verifikuar ende./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.