Ku po përparojnë trupat ruse?

19:43 14/03/2022

Rusia ka vazhduar pushtimin e saj në Ukrainë me forca që sulmojnë nga veriu dhe jugu i vendit.

Forcat detare ruse kanë shkëputur Ukrainën nga tregtia detare duke kontrolluar bregun e saj të Detit të Zi, thotë Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar.

Përparimi rus në jug të Ukrainës

Sulmi në Kiev vazhdon me të paktën një person të vdekur gjatë një sulmi ajror në një bllok banesash. Forcat ruse po përpiqen të rrethojnë dhe izolojnë kryeqytetin ukrainas, me trupat që tani lëvizin drejt qytetit nga pozicione të shumta.

/tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com