Kualifikueset “Katar 2022”/ Maqedonia e Veriut i bën gjëmën Italisë! Portugalia likuindon Turqinë, Suedia feston në shtesa. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)


Kualifikueset e Europës për Botërorin “Katar 2022” kanë mbyllur fazën gjysmë-finale dhe pa dyshim surpriza më e bukur e mbrëmjes ka ardhur nga Palermo, ku Maqedonia e Veriut eliminoi Italinë.

pjimage (48)

Kampionët e Europës pësuan një gol vendimtar në minutën e fundit, ku Trajkovski lëshoi një goditje fantastike në minutën e 90+2’, për të nxjerrë jashtë gare Kampionët e Europës.

Ndërkohë Portugalia, rivali në sfidën e ardhshme përballë Maqedonisë së Veriut, fituan përballë Turqisë. Gjithashtu një fitore të rëndësishme e arriti dhe Uellsi, që mundi në shtëpi Austrinë.

Ndërkohë sfida Suedi-Republikë Çeke shkoi në kohën shtesë, teksa në fund ishin suedezët ata që festuan falë golit të Quaison në minutën e 110-të.

REZULTATET:

ITALI 0-1 MAQEDONI E VERIUT

90+2′ Trajkovski

PORTUGALI 3-1 TURQI

15′ Otavio, 42′ Diogo Zhota, 90+4′ Nunjes / 65′ Jilmaz

SUEDI 1-0 REP. ÇEKE

Quaison 110′ 

UELLS 2-1 AUSTRI

25′, 51′ Bejl / 65′ Dejvis (A.G)

FORMACIONET ZYRTARE:

ITALI-MAQEDONI E VERIUT

itali

PORTUGALI-TURQI

portugal

SUEDI-REPUBLIKA ÇEKE

suedi

UELLS-AUSTRI

uells

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *