Kufizimi i lirisë ndaj ish-kryeministrit, Bozdo: SPAK po eksperimenton me Berishën. Kërkon të tregojë se nuk pyesin për asgjë

kufizimi i lirise ndaj ish kryeministrit bozdo spak po eksperimenton me berishen kerkon te tregoje se nuk pyesin per asgje
kufizimi i lirise ndaj ish kryeministrit bozdo spak po eksperimenton me berishen kerkon te tregoje se nuk pyesin per asgje

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Eno Bozdo i ftuar në studion e emisionit “Open” në News24 komentoi dosjen ‘Partizani’ dhe kufizimin e lirisë ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sipas tij, SPAK është duke eksperimentuar për herë të parë me Berishën, ndërsa shtoi se Prokuroria e Posaçme kërkon të tregojë se nuk pyet për asgjë. Më tej ai ngriti pyetjen se përse SPAK po vepron në këtë mënyrë.

[embedded content]

“Pse është bërë shkelje e Kushtetutës? SPAK ka vendosur me ndërgjegje të pastër për të shkelur procedurën dhe për të treguar se nuk pyesin për asgjë. Çfarë është pikëpyetje është se ‘Pse SPAK e bën këtë?”. Eksperimenton për herë të parë me Berishën.”, u shpreh Bozdo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts