Kuleba: Nëse vërtet kujdeseni për Ukrainën, dërgoni armë

08:52 27/05/2022

Ministri i jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba ka thënë se situata në lindje të vendit është shumë e rëndë. Duke iu përgjigjur pyetjeve në Twitter, Kuleba thotë se Ukraina ka nevojë për më shumë armë për të luftuar rusët.

“Nëse vërtet kujdeseni për Ukrainën: armë, armë dhe përsëri armë”

Për komunitetin ndërkombëtar, ai përsëriti thirrjen e tij duke thënë se Rusia është më e mirë se Ukraina kur bëhet fjalë për armët e rënda.

“Pa artileri, pa sisteme të shumëfishta raketash, ne nuk do të jemi në gjendje t’i mposhtim ato. Nëse vërtet kujdeseni për Ukrainën, na dërgoni sisteme të shumta raketash sa më shpejt të jetë e mundur”, u shpreh ministri i jashtëm ukrainas./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com