Kulla në Dubai vishet me ngjyrat kuqezi, dedikim për Durrësin! Rama: 2022 ngre siparin e një dekade të re për qytetin bregdetar (VIDEO)

Dubai ka rezervuar një dhuratë të veccantë për qytetin e Durrësit në natën e ndërrimit të viteve. Ashtu sicc e paralajmëroi dhe kryeministri Rama, kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa u vesh me ngjyrat kuqezi.

durres

Një surprizë e tillë për të gjithë Shqipërinë, por sipas Kreut të Qeverisë, ishte veccanërisht për qytetin bregdetar.

Rama postoi në rrjetin e tij social, momentin kur kulla në Dubai shndërrinte me ngjyrat kuqezi, duke dhuruar dhe një spektakël me drita.

Qytetarët e Durrësit u mblodhën tek “Vollga” dhe ndoqën spektaklin përmes një monitori gjigant.

Postimi i Edi Ramës:

2022-shi ngre siparin e një dekade të re për Durrësin, nën dritat e një zhvillimi të fuqishëm, transformimi të thellë, të ardhmeje plot dritë shprese.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.