Kulla që pritet të ndërtohet në qendër të Tiranës, PD përgatit kallëzim penal në SPAK

PD ka përgatitur një kallëzim penal për kullën që pritet të ndërtohet pas TOB.

Burime bëjnë të ditur se nesër, kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD në Këshillin Bashkiak të Tiranës Eni Papa do të dorëzojë në SPAK një dosje të plotë denoncuese, kryesisht për mënyrën e financimit për ndërtimin e kullës më të lartë në Tiranë.

Jo rrallëherë ndërtimet e reja në Tiranë janë konsideruar nga studime dhe investigime të ndryshme si mënyrë për të pastruar paratë e pista.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts