Kuman publikon listën përfundimtare të Holandës, lë jashtë finalistin e Ligës së Kampioneve

kuman publikon listen perfundimtare te holandes le jashte finalistin e liges se kampioneveTrajneri i Holandës, Ronald Kuman, ka vendosur që të mos presë datën 7 qershor për të publikuar listën përfundimtare të skuadrës së tij për pjesëmarrjen në Euro 2024. Tekniku ka bërë sot zyrtarë 26 emrat që do të ketë në dispozicion për aktivitetin, nga 30 që kishte në listën paraprake.

assasaasdsadsa

Portieri Olij, të dëmtuarit Timber dhe De Run priteshin nga të gjithë. Por ajo që ka ccuditur është se emri i katërt ishte ai i Ian Matsen. Futbollisti i huazuar nga Ccelsi te Borusia Dortmund, ka bërë mjaft mirë në këtë sezon dhe ka qenë protagonist në ecurinë drejt finales së Ligës së Kampioneve që luhet këtë fundjavë. Ndaj vendimi i trajnerit është cilësuar nga shumëkush si i pakuptimtë.

LISTA

Portierë: Bijlou, Fleken, Verbrugen.

Mbrojtës: Ake, Blind, Van Dajk, Dumfris, Frimpong, Gertruida, De Ligt, Verman, Van de Ven, De Vraj.

Mesfushorë: Gravenbersh, De Jong, Kupmainers, Reijnders, Shuten, Vajnaldum.

Sulmues: Bergvajn, Brobej, Depaj, Gakpo, Malen, Simons, Veghorst.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts