Kundër krijimit të qeverisë së talebanëve, protestë e përgjakshme në Herat, 2 të vdekur, 8 të plagosur

Dy persona kanë humbur jetën dhe tetë të tjerë janë plagosur gjatë një proteste në Herat kundër talebanëve. Lajmi është bërë i ditur nga një mjek për angjencinë AFP. Madje ai kërkoi që të ruhej anonimati i tij, nga frika se do të identifikohej dhe se ishte i trembur për hakmarrje nga talebanët.

“Kufomat u transportuan në spitalin lokal dhe të gjithë kanë plagë me armë zjarri,” -shton ai. Protesta në fjalë erdhi fill pas prezantimit të qeverisë së re të përkohshëm të talebanëve.

Kujtojmë se kryeministër i ri i Afganistanit u zgjodh Mullah Mohammad Hasan Akhund.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.